ÜRÜNLERİMİZ
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

NAKLİYAT SORUMLULUK SİGORTALARI

1. CMR Sigortaları:

Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmaların taşıdıkları yükle ilgili olarak CMR Konvansiyonu’ ndan (Convention on the contract for the international carriage of goods by road) kaynaklanan hukuki sorumluluklarını poliçede belirtilen şartlar ve limitler dahilinde teminat altına alan sigorta türüdür.

Uluslararası karayolu nakliyecileri, CMR konvansiyonu bakımından istihdam ettikleri kişilerin ve taşımanın yapılması için hizmetinden faydalandıkları aracıların, görevlerini yerine getirirken işlemiş oldukları kusurlardan sorumludurlar. Bu sorumluluk, taşıyıcının malları taşınmak üzere teslim aldığı anda başlar ve varma yerindeki alıcıya teslim edinceye kadar devam eder.

CMR sigortası taşınan malın sigortası olmayıp, sadece taşıyıcının CMR Konvansiyonu’ na göre kusurlu olduğu durumlarda, konvansiyonun belirlemiş olduğu sorumluluk sınırları çerçevesinde doğacak sorumluluğu teminat altına alır.

Şirketimiz kuruluşundan bu yana edindiği tecrübe ile uluslararası karayolu nakliyecilerine kesintisiz olarak bu alanda hizmet vermektedir.

2. Yurtiçi Taşıyıcının Mali Mesuliyeti Sigortaları:

Türkiye sınırları dahilinde taşımacılık yapan nakliyeci firmaların, kendilerine ait veya kiraladıkları araçlarla taşıma hizmeti verdikleri müşterilerine ait emteayı taşırken teminat kapsamındaki bir rizikonun gerçekleşmesi sonucunda doğan yasal sorumluluklarını poliçede belirlenmiş şartlar ve limitler dahilinde teminat altına alan sigortalardır.

Yurt içi sorumluluk sigortası emtea nakliyat sigortasının yerine geçmez. Sadece taşıyıcının Türk Ticaret Kanunu’ na göre kusurlu olduğu durumlarda, poliçede yazılı şartlar ve limitler dahilinde teminat sağlar.